Kluczową datą w historii firmy WAKANS jest 6 luty 1984 roku.

Tego dnia na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej w Prezydium Dzielnicy Warszawa-Żoliborz rozpoczął działalność zakład rzemieślniczy Andrzeja Zabielskiego pod szyldem „Wytwarzanie Zdobionej Galanterii Papierniczej”. Zakład zatrudniał dorywczo kilka osób i zajmował się złoceniem pudełek i etykiet na kosmetyki. Z czasem głównym profilem działalności stały się nalepki na zabawki, czyli samochodziki, samolociki, łódeczki itp., produkowane przez rzemieślników dysponujących wtryskarkami.

W 1989 roku nastąpiła transformacja ustrojowa.

W 1990 roku większość zakładów rzemieślniczych zakończyła działalność bądź stanęły przed koniecznością przebranżowienia się lub reorganizacji.

W tymże roku firma Andrzeja Zabielskiego przyjmuje nazwę Wakans, a jej wiodącym produktem stają się etykiety polonizacyjne na kosmetyki i farmaceutyki.

11 marca 1992 r. Andrzej Zabielski podpisuje umowę z Robertem Kalinowskim i od tego dnia rozpoczyna działalność Wakans spółka cywilna.

W dniu 31 maja 1997 r. grono wspólników powiększa się o Alinę Michalską-Zabielską, żonę Andrzeja.

W dniu 6 stycznia 2003 roku firma trójki wspólników została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego jako Wakans – A. Zabielski spółka jawna. I tak jest do dziś.